Pedicure leczniczy – zadanie dla podologa

    Takie problemy stopy jak bóle, odciski, modzele, nagniotki czy wzrastające paznokcie może rozwiązać właśnie pedicure leczniczy. Wykwalifikowany podolog przeprowadzi zabieg i powie jak dbać o stopy, tu nie wystarczy zwykła kosmetyczka.

    1. Na czym polega leczniczy pedicure?
    2. Czy leczniczy pedicure boli?
    3. Jakie efekty daje leczniczy pedicure?
    4. Kto powinien zgłosić się na leczniczy pedicure?

    Pedicure należy bardziej traktować jako profilaktykę niż leczenie ale za to skuteczny. Nie zlikwiduje on wrastających paznokci ale zadba aby do tego nie dochodziło. Polecany jest wszystkim którzy mają tendencję do wyżej wymienionych schorzeń zwłaszcza jeśli mają do tego uwarunkowania genetyczne.

    Dlaczego zadbane stopy są tak ważne?

    Stopy codziennie przyjmują wielkie obciążenia a problemy z nimi mogą przejść na stawy górne czyli kolana. Jeśli dokucza nam ból stóp to inaczej je układamy a tym samy mamy nienaturalny chód i obciążamy inne stawy. Więc to nie tylko aspekt estetyczny ale i ortopedyczny. Stopy powinny być zadbane.

    Na czym polega pedicure leczniczy

    Jest rozszerzona wersja klasycznego pedicure, jednak tutaj przyda się wiedza podologa ponieważ dochodzi tutaj usunięcie odcisków, modzeli, założenie klamry na paznokieć lub ukształtowanie tak płytki paznokcia aby nie dochodziło do jego wrastania. Dodatkowo można zająć się grzybicą stóp ale do tego gabinet podologiczny powinien być wyposażony w specjalistyczny sprzęt, np. Lunula, Q-switched. Czas trwania zabiegu to zazwyczaj około godziny.

    Czy jest to bolesny zabieg

    Pedicure nie powinien być bolesny, jednak niektóre jego aspekty jak założenie klamry mogą być odczuwane jako bolesne, ale wynika to już z samej techniki. Usuwanie odcisków powinno być wykonywane etapami, aby nie zdjąć za dużej warstwy bo to może powodować ból. Rozłożenie tego na dwa, trzy zabiegi jest lepszym rozwiązaniem. Dużo zależy od podologa i użytego sprzętu. Większość klientów nie czuje dyskomfortu w czasie wykonywania zabiegu. Dobry personel gabinetu poradzi sobie z każdym rodzaje problemu stopy.

    Co można w efekcie uzyskać

    Często efektem jest odczucie szybkiej ulgi, zwłaszcza jeśli chodzi o klamry na paznokcie co daje natychmiastowy efekt. Podobnie wygląda sprawa dla modzeli i odcisków których usunięcie przynosi ulgę dla stopy. Jednak należy pamiętać że rzadko kiedy jeden zabieg wystarczy ponieważ często należy wykonywać to etapami.

    Kto powinien się wybrać do gabinetu podologicznego

    Najbardziej narażone są osoby chore na cukrzycę oraz osoby z problemami stóp. Zaniedbania przez nich stóp mogą prowadzić do poważnych powikłań, zaliczyć tutaj należy tez osoby otyłe.

    Dodatkowo kobiety w okresie ciąży są też narażone na nadmierne obciążenie stopy poprzez wzrost masy i opuchnięcie kończyn, łatwo wtedy o otarcia i odciski.

    Czym kierować się wybierając gabinet podologiczny Lublin który oferuje pedicure leczniczy?

    To już należy oddać indywidualnemu osądowi, jednak należy zwrócić ogromna uwagę na sterylizację narzędzi, czyli czy gabinet posiada własny autoklaw. Ten aspekt jest często mocno zaniedbany i prowadzi do roznoszenia grzybicy skóry i paznokci.